Wysoka Stawka

Witajcie Kochani!

O pewnym serialu fantasy napisano już wiele na różnych forach, stronach i blogach. Podpowiem, że jest w nim sporo zimy i fantastyki, wielkie mury oraz olbrzymy. Jest sporo rycerzy oraz wielu królów, a wszyscy dążą do jednego – by zdobyć władzę. Jak się domyślacie chodzi o „Grę o Tron”.
Serial powstał w 2011 roku, natomiast ja oglądam go dopiero od tygodnia. Poza świetną fabułą, dużą ilością zwrotów akcji jest też świetna muzyka. Serial spodobał mi się i to nawet, pomimo iż długo zwlekałam z jego oglądaniem. A sami dobrze wiecie, że bum na niego jest co roku, kiedy wchodzi premiera nowego sezonu. Wcześniej jakoś do mnie nie przemawiał. A więc dlaczego teraz się zabrałam za niego?!

Gra o Tron

Odpowiedź jest prosta! Książki!!! Mniej więcej na dwa dni przed rozpoczęciem oglądania serialu, zaczęłam czytać książkę – pierwszy tom Sagi Pieśni lodu i ognia. I tak mnie pochłonęła, że wraz za namową znajomej – skusiłam się na serial. I nie żałuję tego zbytnio. Wizerunek aktorów bardzo pomaga mi w wyobrażaniu sobie poszczególnych osób już czytając kolejne stronice książki rozpoczynającej się walki o wielki żelazny tron.

Zdradzać nie mam co do fabuły, bo sama nadrabiam sezony do oglądania. Ku końcu zmierzam obecnie 6 sezonu. I już się doczekać nie mogę pierwszych odcinków siódmego sezonu. Póki co najbardziej polubiłam ród Starków, no może bez najstarszej córki – Sansy. Poza tym uwielbiam jeszcze matkę smoków – Daenerys Targaryen.

A oto lista tomów Sagi:

– Gra o Tron (1998)
– Starcie królów (2000)
– Nawałnica mieczy (2002) Stal i śnieg – Tom I, Krew i złoto – Tom II
– Uczta dla wron (2006) Cienie śmierci – Tom I, Sieć spisków – Tom II
– Taniec ze smokami w dwóch tomach (2011 i 2012)
– Wichry zimy i Sen o wiośnie – są w opracowaniu

Polecam zarówno serial jak i książki George R.R. Martina. A muzyka dopełni dzisiaj mojego posta z serialu.

Pozdrawiam Molcia 🙂

Udostępnij

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *