Seriale też uczą

Witajcie Kochani!

Jak wiecie jestem maniakiem serialowym i filmowym. Oglądam bardzo dużo 🙂 a ostatnio będąc w pracy wróciłam sobie do mojego starego serialu pt. Pogoda na miłość. Było tam sporo postaci, które nie raz przytoczyły cytaty warte zapamiętania. Od dzisiaj postaram się powrzucać kilka wartościowych tekstów. Zapraszam serdecznie do przeczytania 🙂

„Jest fala w uczuciach, która zabrana przez powódź, prowadzi do szczęścia. Ale ominięta, podróż ich życia staje się ograniczona do płycizny i nieszczęścia. Na falach takiego morza jesteśmy teraz i musimy brać to, co jest nam dane, albo stracimy, zanim zaryzykujemy.”

„Nie możesz się wypalić, iskra nie jest zastąpiona przez kolejną iskrę. Beznadziejny nie zmienia się całkowicie, jeszcze nie teraz i nie w wszystkim. Nie pozwól zaniknąć duchowi walki w twej duszy, w samotnym przygnębieniu życia, na jakie zasłużyłeś i będąc nie do osiągnięcia. Świat, jakiego pragniesz jest możliwy do osiągnięcia. On Istnieje… Jest prawdziwy… To jest możliwe, on jest twój…”

„Być nikim, ale sobą, w świecie, który robi wszystko, co w jego mocy, dniami i nocami, by zrobić z ciebie przeciętniaka, oznacza walkę w najcięższej bitwie, w jakiej dane było walczyć ludzkości i która nigdy się nie skończy.”

Są to pierwsze cytaty z początkowych odcinków serialu, które naprawdę miło wspominam. Każdy z nich jakiś czas temu coś wniósł do mojego życia, gdy przechodziłam ciężki okres choroby i śmierci mojej mamy. Więc podzielę się z wami nimi wszystkimi, albo przynajmniej tymi które mnie osobiście udało się wychwycić przez te wielokrotne oglądanie serialu 🙂

A tymczasem pozdrawiam was serdecznie i do spisania już w pt 🙂 a wpis będzie o kolejnym zameczku z ostatniej mojej eskapady.

Pozdrawiam Molcia

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *