Reńskie Miasto – Weil am Rhein

Witajcie Kochani!

Jak dobrze wiecie, ostatnio bardzo wiele podróżuję. No i podczas tych podróży w ciągu 10 miesięcy udało mi się dwa razy zawitać w Weil am Rhein. Miasto piękne, wokół winnic i pagórków. Poza tym umiejscowione 4 km od perełki Szwajcarii oraz francuskich miasteczek. A oto kilka informacji o mieście.

Weil am Rhein

Jest to miasto położone w Baden-Wirtembergii przy granicy z Francją i Szwajcarią. Jak z nazwy wynika miasto leży nad rzeką Ren.
Pierwsze wzmianki o mieście datowane są na 786 rok. W herbie miasta jest winogrono nad wodą – wskazujące na to czym zajmuje się miasto. Wokół miasta są liczne pola z winnoroślą oraz winnice. W mieście znajduje się również Muzeum Vitra Design. Panorama miasta z wzgórz pokrytych winoroślą daje widok na miasto i Szwajcarię oraz Francję jednocześnie. W mieście mieszczą się liczne fonntanny o różnych kształtach.

Poza tym, że miasto jest przy samej granicy, a na moście „Trzech Krajów” jest granica trzech państw przypadająca na środek Renu. Współpracuje z miastami Bognor Regis z Anglii, przyległym francuskim Huningue oraz z niemieckim Trebbinem.

A oto kilka moich Fotek:

Zapraszam Was do odwiedzenia Miasta. Nawet jako przystanek w drodzę i skosztować tutejszych win. Są naprawdę bardzo dobre. Pozdrawiam Was, Molcia 🙂

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *