Pora na Hamm

Witajcie Kochani!

Dzisiaj mam ochotę przedstawić wam trochę historii miasta w którym aktualnie się znajduję 🙂 No to zaczynajmy 😀

Hamm – z łaciny Hammona, a w dolnoniemieckim dialekcie – kąt. Na tą nazwę wpływa położenie miasta w kącie utworzonym przez rzekę Lippe i jej dopływ Ahse. Miasto na prawach powiatu w Nadrenii Północnej-Westfalii. Port nad rzeką Lippe.
Co można powiedzieć o mieście jeszcze? Założone zostało w 1226 roku przez Adolfa I von der Marka. Na przestrzeni wieków miasto przechodziło wiele rewolucji. M.in w 1350 roku nawiedziła je dżuma która oszczędziła tylko 7 rodzin z miasta. W XVII wieku miasto nawiedziło kilka pożarów, z których tylko nieliczne domostwa się uchowały. Początek XIX wieku to wielki rozwój miasta – przede wszystkim założenie kilku kopalń węgla w mieście m.in. kopalnia Maximiliana oraz de Wendel.

Podczas II wojny światowej miasto przeżyło 55 nalotów, które zniszczyły ponad połowę zabudowy miejskiej. W kwietniu 1945 roku do miasta weszły wojska amerykańskie. Jeszcze podczas wojny w 1944 roku zostaje zamknięta kopalnia Maximiliana z powodów ciągłych podtopień. Również w latach 1938 – 1965 Hamm zostaje podłączone do Autostrad A1 i A2. Od 1984 roku jednym z symboli miasta stał się Szklany Słoń z Maximilian Park, który powstał na terenie dawnej kopalni.
Hebr Hamm używany jest od 750 lat, który był herbem założyciela – hrabiego Marka. Barwy miasta to czerwony i biały. Hamm ma kilka dzielnic, są to: Hamm Mitte, Uentrop, Rhynern, Pelkum, Herringen, Bockum-Hovel oraz Hessen.

W Hamm od lat odbywają się regularnie największa w Europie giełda terrarystyczna (Terraristika) która odbywa się 3 razy do roku – w marcu, wrześniu i grudniu. Oraz liczne atrakcje i festiwale lokalne i nie tylko w Maximilian Park (MaxiPark).

Miasto ponad to współpracuje z polskim Kaliszem od 1991 roku. Poza tym z Afyon (Turcja), Bradford (Anglia), Chattanooga (USA), Mazatlan (Meksyk), Neufchateau i Toul (Francja), Oranienburg (Niemcy) oraz Santa Monica (USA). Poza tym w mieście można wiele zobaczyć słoni które są symbolem. A poniżej trochę zdjęć 😉

Zapraszam do miasta, jest fajne. Można tu zjeść dobre lody i napić się dobrej włoskiej kawy np w Cafe Firenza w Aalle Zentrum. Dzisiaj na tym zakończę, polecam moje zdjęcia jakie zamieszczam 😉 i do zobaczenia mam nadzieję, kiedyś tutaj 🙂

Pozdrawiam Molcia :*

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *