Obecne niewolnictwo

Witam Was Serdecznie!

Dzisiaj trochę wcześniej, gdyż jestem właśnie w trasie powrotnej do Polski. A że mając sporo pakietu internetowego do wykorzystania, to postaram się o publikację posta. By było wedle planu jak to zamierzyłam 🙂

Dzisiaj rozpocznę serię postów dotyczącą Handlu Ludźmi. Opiszę ją nie tylko pod względem ostatnich lat, ale zawrę też aspekt historyczny oraz zamieszczę wzmianki o niewolnictwie w literaturze oraz sztuce. Zapraszam was serdecznie do przeczytania słowa wstępnego, a niebawem ciąg dalszy.

Handel Ludźmi to nazwa przestępczego procederu, który osiągnął niewyobrażalną skalę i jest odbierany jako współczesna forma niewolnictwa. Na początku pod tą nazwą krył się tylko handel kobietami, które zmuszane były do prostytucji. Jednak od jakiegoś czasu pojęcie zostało rozszerzone o wszelkie działania mające na celu wyzysk ludzi nie zależnie od ich płci i wieku, z znamionami przemocy. Ofiary najczęściej nie decydują o sobie i posiadają one spore obciążenia fizyczne i psychiczne. Ofiary też najczęściej w efekcie tych traumatycznych przeżyć przechodzą załamania nerwowe, popadają na różne zaburzenia psychiczne, czy nawet popadają w nałogi. Osoby takie najczęściej wykorzystywane są seksualnie, oprawcy znęcają się na nich psychicznie, nie posiadają oni żadnych praw pracowniczych i ubezpieczeń społecznych.
Wyróżniamy różne formy handlu ludźmi. M.in. są to
– handel dziećmi oraz nielegalne adopcje
– handel kobietami
– handel narządami
– handel ludźmi jako nabór na tanią siłę roboczą

To tyle dzisiaj. Odezwę się jutro już z Polski 🙂

Pozdrawiam Serdecznie, Molcia

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *