Mały porządek :)

Witam jeszcze raz!!! 😛

Wybaczcie ten spam, jednak pora trochę uporządkować sobie rzeczy na telefonie w notatkach. A wiąże się to z tym, że muszę w końcu po przepisywać zapisane w nich cytaty z książek. Więc dzisiaj poza kawą, mała porcja ciekawych i życiowych lub też nie cytatów.

Historyk:

„Tylko sama historia może człowieka czegoś nauczyć. Ale kiedy pozna się prawdę… Rzeczywiście się ją zrozumie… Nie ma już odwrotu.”

Jutro 4:

„Lepiej prosić o wybaczenie, niż o pozwolenie”

„Kiedy to się skończy, przeżyję swoje załamanie nerwowe. Zapracowałam na nie, jestem do niego uprawniona, zasługuję na nie i na pewno z niego nie zrezygnuję.”

„No cóż, wiem jedno: bez względu na wysokość tej ceny warto ją zapłacić. Nie wolno iść na łatwiznę i nie wolno żyć bez celu. Myślę, że trzeba zapłacić cenę i być z tego dumnym.”

Byłam żoną seryjnego mordercy:

„Wiele włożyłam w to, by odbudować moje życie, ale straciłam już zbyt dużo czasu na uciekanie od prawdy. Dopóki nie zmierzę się z przeszłością, dopóty moja ucieczka przed złem będzie niepełna.”

Uwięziona w Bursztynie:

„Hodie mihi eras tibi. Stc transit gloria mundi. – Dziś moja kolej, jutro twoja. Tak przemija chwała świata.”

Miłość w czasach zagłady:

„My ludzie, jesteśmy wszyscy bez wyjątku ogniwami jednego łańcucha. Jesteśmy ze sobą nierozerwalnie złączeni, ponieważ nosimy w sobie cząstkę życia i myśli tych, którzy byli przed nami. I jeśli miłość jest sercem, to pamięć duszą – a obie są nieśmiertelne. Czasem jednak zdarza się w życiu, że okrutny los wyrywa jakieś ogniwo z tego łańcucha i sprawia, że serce i dusza zasnuwają się mrokiem.”

„Ludzie stali się nieufni i podejrzliwi. Ci, którzy przedtem mieli niewiele, nagle posiadali wielkie majątki, ci, którzy wcześniej byli bez znaczenia, zyskali wpływy i władzę, a kto miał majątek i władzę, starał się, żeby wszyscy o tym wiedzieli. Ci zaś, którzy nie uczynili niczego złego, stali się ofiarami.”

„Najmniejsze nawet działanie może zmienić cały porządek świata. Bóg stworzył na początku rzeczy tak, aby były proste i zrozumiałe. Dobro to rezultat prostej logiki umysłowej, którą nazywamy rozsądkiem, zło zaś to długa i szkodliwa droga okrężna i nazywa się ją głupotą. Tę oczywistą mądrość w naturalny sposób posiadają dzieci, ale kiedy stają się dorosłe, szybko o niej zapominają.”

„Postępuj tylko wedle takiej maksymy, co do której mógłbyś jednocześnie chcieć, aby stała się ona prawem powszechnym.”

„Zaprawdę, czas to rzeczywiście najbardziej złośliwy wynalazek w całym boskim Wszechświecie – zawsze zachowuje się przeciwnie względem tego, czego pragnie człowiek. A już szczególnie powoli i nieśpiesznie płynie w okresach smutku.”

No to na razie tyle, przynajmniej mam trochę luzu w notatkach w telefonie. Jak znowu znajdę chwilę to ogarnę kolejną porcję cytatów dla Was!

A tymczasem pozdrawiam was jeszcze raz serdecznie! Wasza Molcia 🙂

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *