Historyk

Witam Was Kochani!

Dzisiaj trochę o mojej pasji jaką jest historia. Jak większość wie, uwielbiam okres panowania Franciszka Józefa I i co się z tym wiążę okres kiedy powstała Monarchia Austro-Węgierska. Jednak w ostatnim czasie dość często sięgam po inne pozycje historyczne. Które nie zawsze są książkami, ale również to filmy i seriale.

Nawiązując do tytuły – przeczytałam właśnie ostatnio książkę pod tym tytułem, autorstwa Elisabeth Kostowej opowiadająca historię Vlada Tepesha – znanego jako Dracula 🙂 Książka bardzo przyjemna i gruba. Fajnie napisana i ciekawa pod względem historycznym, więc wiem – że na pewno znowu trochę poszperam po tematach związanych z Draculą i rejonem Sudet.

Kolejnym ciekawym tematem historycznym o który się ostatnio otarłam to film opowiadający o Gertrude Bell, angielce która zawojowała na Bliskim Wschodzie przed i po I Wojnie Światowej. Właśnie jestem w trakcie pisania jakieś krótkiej notki/biografi własnego autorstwa, więc pewnie niedługo się ukaże.

No i ostatni wątek – to serial Reign. Opowiadający losy młodej Królowej Szkotów Marii Stuart z czasów Elżbiety I Dziewicy – córki Henryka VIII, która była jej kuzynką. Serial bardzo ciekawy, jednak znowu naprowadził mnie na mój mały hoplik z dynastią Tudorów i Stuartów, których w Anglii uwielbiam. Więc pewnie i o nich napiszę, jak znajdę chwilę natchnienia. Serial zapowiada się bardzo fajnie, więc na pewno będę go śledzić z zapartych tchem.

A więc takie plany!

Więc takie plany na najbliższe wpisy mam nadzieję. W każdym razie – jeśli ktoś lubi historię, polecam poszperać i poszukać lub pooglądać. Czasami filmy czy seriale są o wiele lepsze od nudnych stron zapisanych drobnym drukiem, a pomagają na nowo odnaleźć ten zachwyt i radość z szukania czegoś, z poznawania kolejnych dziejów czy losów swoich ulubionych postaci. Dają możliwość szukania, organizowania czy też próbowania pisania historii na nowo – to co każdy historyk chciałby zawsze zrobić. Jestem amatorem, ale uwielbiam to, bo czasami pomaga mi to na nowo odkryć swoją pasję i radość z robienia czegoś, co dla większości jest nudne.

To tyle na dzisiaj 🙂 Pozdrawiam Was Serdecznie i do spisania, Wasza Molcia

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *