Facebookowe Wyznania

Witajcie Kochani!

Ostatnio na Facebooku była akcja na grupie czytelniczej o swoich sekretach związanych z czytaniem. Jako, że jestem molem książkowym, postanowiłam że też coś od siebie napiszę. No i przyznałam się do kilku swoich czytelniczych „grzeszków”.

Zatem co mam na sumieniu?!

Po pierwsze – zaginam strony książek – przy czytaniu, jeśli natykam się na ciekawy cytat, wartościowy moment akcji czy choćby fragment do którego będzie chciała wrócić – zaginam stronę, tzn jej róg. Lub jeśli posiadam długopis to podkreślam. Co prowadzi do kolejnego punktu.

Po drugie – piszę w własnych książkach. Zaznaczam, podkreślam. Proszę o dedykację w nich. Wszystko co ma dla mnie znaczenie zawsze jest podkreślone, długopisem, ołówkiem czy flamastrem.

Po trzecie – chyba najbardziej karygodne – jem i piję przy książkach. Już nie raz spotkała mnie za to kara, typu zalana kawą czy herbatą książka. Albo ubrudzona jedzeniem, a jednak to najlepsze co mogę robić jednocześnie czytając. Kubek gorącej czekolady, wafle ryżowe albo inne słodkości i książka to mój idealny zimowy wieczór pod kocem w domu.

Po czwarte – czytam wszędzie. To prawda zabieram książkę ze sobą nawet do toalety. Wiem nie musicie tego czytać, ale jednak. W drodze, na spacerze, podczas podróży. Staram się czytać jak najwięcej w każdej możliwej chwili. Jeśli nie mam w danym momencie kaca czytelniczego.

Po piąte – czytam na wszystkim. Poza książkami drukowanymi, książki czytam też na komputerze, tablecie i na telefonie. Głównie na Adobe Acrobat Reader ale mam też dobrą apkę pt. „eReader Prestigio”.

I ostatni mój grzeszek – uwielbiam zapach książek, mam ich sporo i często zdarza mi się otworzyć książkę po to tylko by ją powąchać. Nawet nie po to by ją przeczytać.

To takie moja małe wyznania, jako książkoholika. A wy macie jakieś swoje grzeszki przy czytaniu książek? Albo oglądaniu telewizji czy siedzeniu na komputerze? Podzielcie się 🙂 w komentarzach. A tymczasem, życzę wam spokojnego wieczoru 🙂

Wasza Molcia :*

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *