Ciekawe brzmienie

Witam Was!

Dzisiaj trochę o muzyce. Ostatnio szukając znajomemu soundtracków z gry, natknęłam się na bardzo fajną skrzypaczkę, która robi niesamowite rzeczy z muzyką, jeśli w ogóle można tak powiedzieć.
Rozchodzi mi się o Lindsey Stirling, która jest skrzypaczką, wokalistką i tancerką. Urodziła się w 1986 roku w Santa Ana. W swojej karierze ma zaliczony występ w amerykańskim Mam talent, gdzie dotarła do ćwierćfinału. Pierwszą płytę wydała w 2012 roku pt. Lindsey Stirling.

Przygodę z muzyką zaczęła jeszcze w dzieciństwie. Przez wiele lat pobierała naukę gry na skrzypcach, później wraz z znajomymi trochę eksperymentowała z muzyką w zespole. Od 2007 roku prowadzi swój kanał na YT – Lindseystomp, gdzie regularnie umieszcza co jakiś czas swoje teledyski. Kanał zyskał na popularności na przełomie lat 2011 – 2013, a obecnie można śledzić życie Lindsey oraz wszystkie kulisy kręcenia teledysków na kolejnym kanale – LindseyTime.

Poza tym Lindsey fascynuje się tańcem. To było sporym jej atutem w Mam Talent, gdyż potrafiła połączyć taniec z jednoczesną grą na skrzypcach. Jak sama mówi: „To jest nienaturalne by tańczyć podczas gry na skrzypcach więc musiałam dużo ćwiczyć. Teraz jest to częścią mojej naturalnej ekspresji i przychodzi mi to niezwykle naturalnie. Muszę znać perfekcyjnie piosenkę, którą gram zanim zacznę się poruszać. Kiedy już znam piosenkę bardzo dobrze mogę się świetnie bawić, tańcząc podczas jej wykonywania.”

W Polsce gościła już trzy razy. W wrześniu i grudniu 2013 roku jako gość gal oraz z koncertem – 13 października 2014 roku na Warszawskim Torwarze.
Dotychczas na swoim koncie ma dwa albumy. I kilkanaście niesamowitych piosenek. Zapraszam was do posłuchania w wolnej chwili. Ja dzisiaj umieszczę tylko trzy, które lubię najbardziej i najczęściej słucham, bo wpadły mi w ucho 🙂

Pozdrawiam Was serdecznie, Wasza Molcia

Więcej informacji znajdziecie tutaj:

– https://pl.wikipedia.org/wiki/Lindsey_Stirling
– http://www.lindseystirling.com/

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *