Alpy – Królewskie Góry

Witajcie!

Kto z nas nie lubi podróżować, albo wędrować po świecie – atym bardziej po górach. Dzisiaj trochę o pięknych i majestatycznych górach Europy – czyli o Alpach.

Alpy

Alpy to miejsce magiczne i absolutnie wyjątkowe. Znajdziemy tu wszystko to, co potrzebne do solidnego spędzenia wypoczynku. Alpy to najwyższe góry w Europie i jeden z wyższych masywów świata – oraz bardziej malowniczych.

Znajdziemy tu spore różnice wysokości, ciekawą budowę geologiczną oraz wszystko to, co sprawia, że dany region jest interesujący z punktu widzenia turystyki. Góry dzielą się na część starą i nową, co sprawia, że znajdziemy tu zarówno formy charakterystyczne dla młodych pasm (wysokie i strome turnie) jak i starych (zjawiska krasowe). Alpy z uwagi na dużą wysokość są też odpowiednim polem wzrostu lodowców, co znacznie ubogaca krajobraz widziany przez osoby odwiedzające okolicę. Rozmaite zjawiska glacjalne sprawiają, że są tutaj zarówno miejsca wymarzone dla narciarzy, jak i dla miłośników spacerowania wśród bogatej fauny i flory.

Co jeszcze w Alpach?!

W Alpach znajdziemy bardzo bogatą infrastrukturę, która zapewnia wiele czynnych wyciągów na atrakcyjne szczyty oraz prosty i tani transport z jednej miejscowości, do drugiej. Rozwinięta sieć dróg z wieloma tunelami i mostami ułatwia przenoszenie się z miejsca na miejsce zarówno wśród turystów zmotoryzowanych jak i korzystających z publicznych środków transportu. Znajdziemy tu kolej, autobusy i kolejki linowe. Na dodatek skorzystać możemy z usług wielu hoteli i ośrodków rekreacyjnych o wysokim standardzie.

Ośrodki Narciarskie w Alpach (Austria)

Spotkać możemy tutaj kozice, koziorożca alpejskiego, zająca bielaka, polnika śnieżnego, niedźwiedzia brunatnego czy też świstaka, jednego z wspaniałych ptaków – płochacza halnego czy też orła przedniego.

Jaka jest korona alpejska?!

Wśród najwyższych szczytów jakimi Alpy mogą się pochwalić są: Mont Blanc (4810 m), Dufourspitze (4634 m) czy też Zumsteinspitse (4563 m). Jednak poza tymi 3 szczytami w Alpach możemy wyróżnić jeszcze osiem czterotysięczników. Przełęcze też są wspaniałe i malownicze szczególnie w okresie wiosny i lata, kiedy wszystko jest barwne i kolorowe. Najładniejszą jest Sesiajoch (4424 m) oraz Adler Pass (3802 m). Pomimo iż Adler Pass nie jest jedną z czołowych przełęczy pod względem wysokości – jednak najczęściej odwiedzanymi jak i posiadającej wspaniałe widoki na Alpejskie Krajobrazy.

Krajobraz Alpejski

Pozdrawiam Serdecznie Was, Molcia 🙂

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *